zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

Ashwagandha w tabletkach
Zdrowie

Ashwagandha w tabletkach – wszystko, co musisz wiedzieć o jej działaniu!

Ashwagandha robi ostatnio furorę! Reklamowana jest w radio i w telewizji na różne schorzenia, a także na stres i zmęczenie. Możemy być nieco skołowani na temat jej faktycznego działania. Czym jest ashwagandha i w czym tak właściwie pomaga? Jak ją stosować, żeby nie przedobrzyć? Podpowiadamy!

Czym jest Ashwaganda?

Ashwaganda to rodzaj korzenia indyjskiego, który występuje w klimacie tropikalnym – suchym, w takich miejscach jak: Afryka, Indie, Sri Lanka czy nawet południowe kraje europejskie, jak: Hiszpania czy Grecja. Jakie właściwości posiada Ashwaganda?

Ashwaganda posiada inne jeszcze nazwy, na przykład: wiśnia zimowa czy śpioszyn lekarski. Popularna ostatnio Ashwaganda w tabletkach to nic innego, jak rodzaj żeń-szenia, stosowany jako suplement diety w różnych przypadłościach lub przy nadmiernym wysiłku.

Kiedy stosuje się Ashwagandhę?

Suplement diety naturell, który kupisz w https://www.izielnik.pl/ashwagandha To nic innego, jak popularna ostatnio Ashwaganda w tabletkach. Zastanawiasz się, po co ci ona, ale jest to środek leczniczy, który pomoże ci zarówno zredukować stres jak i poprawić pamięć i koncentrację. Jak to jest możliwe, że Ashwaganda w tabletkach ma takie dwubiegunowe działanie?

Suplement diety Ashwaganda to bardzo ciekawy dar natury, bowiem można stosować ją w trakcie wzmożonej nauki lub w trakcie większego wysiłku fizycznego, ale także gdy chcemy wyciszyć się i odpocząć. Wszystko zależy od dawki,  którą zawiera tabletka Ashwagandhy, dlatego dobrze przeczytajmy ulotkę przed użyciem.

Jak przyjmować Ashwagandhę?

Tabletki Ashwagandhy to suplement diety zawierający ekstrakt z korzenia indyjskiego i pewne dodatki jak na przykład witaminy, ale także substancje glazurujące. Jakie dawki Ashwagandhy powinniśmy przyjmować?

Zalecane jest stosowanie jednej tabletki dziennie, szczególnie gdy borykamy się ze stresem i wzmożonym napięciem umysłowym. Natomiast w przypadku chęci podniesienia energii możemy przyjąć dwie tabletki dziennie, ważne jest jednak ilość mg wyciągu z Ashwagandhy w jednej tabletce.

Istotą ashwagandhy w tabletkach jest to, że jest to że rodzaj żeń-szenia, który pobudza, ale nie powoduje wewnętrznego uczucia napięcia, dlatego tak bardzo jest ceniona.

Materiał zewnętrzny