zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

Czy włosy rozjaśniane
Lifestyle

Czy włosy rozjaśniane mogą być piękne i zadbane?

Wiele kobiet marzy o blond włosach. To marzenie można łatwo spełnić. Wystarczy tylko zdecydować się na rozjaśnianie włosów. Ale z drugiej strony jest to zabieg bardzo inwazyjny, który często prowadzi do uszkodzenia struktur włosa. Zatem czy włosy rozjaśnione mogą być piękne i zadbane?

Właściwa pielęgnacja kluczem do sukcesu

Włosy rozjaśniane mogą wyglądać zdrowo i dobrze się prezentować. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że aby tak było niezbędne jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Rozjaśnianie uszkadza strukturę włosów i narusza ich warstwę ochronną. Szybko dochodzi do przesuszenia i puszenia się pasm. Aby poprawić kondycję włosów, trzeba wdrożyć silne nawilżenie. Najlepiej wybierać kosmetyki, które w składzie mają wysoką zawartość olejków roślinnych oraz kwasu hialuronowego. Takie połączenie daje naprawdę dobre efekty. Regenerująca maska do włosów będzie odpowiednim wyborem. Doskonale sprawdzi się kosmetyk, który w składzie ma keratynę. Działa ona na włosy niczym cement, a więc scala ich strukturę, ale też uzupełnia ubytki. W efekcie włosy stają gładkie i mniej się puszą. Kolejnym problemem po częstym rozjaśnianiu może być wypadanie włosów. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po biotynę, która wzmacnia cebulki włosa. Przypominamy też, że włosy rozjaśniane wymagają mycia metodą OMO. Polega ona na tym, by najpierw na wilgotne włosy zaaplikować odżywkę i umyć nią pasma. Następnie myjemy włosy szamponem, choćby z ekstraktem ziołowym. A na koniec ponownie aplikujemy maseczkę. Można wybrać taką bez spłukiwania.

Domowa maseczka na włosy rozjaśniane

Raz w tygodniu warto też przygotować domową maseczkę, która ma właściwości silnie nawilżające, ale i wzmacnia włosy. Swoją droga przygotowanie takiego kosmetyku jest łatwe i szybkie, a efekty są wręcz spektakularne. Bazą maseczki nawilżającej będzie łyżka oleju kokosowego. Dodajemy do niego łyżkę jogurtu naturalnego oraz 2 łyżki soku z aloesu. Całość mieszamy. Na koniec dodajemy jeszcze ubitą pianę z jednego białka. Ponownie wszystko mieszamy. Odstawiamy na kilka minut do lodówki, a potem nakładamy na włosy. Oczywiście maseczka może nieco spływać po nałożeniu, dlatego też należy włosy zabezpieczyć czepkiem kosmetycznym. Maskę zmywamy po około 30 minutach. Należy to zrobić letnią wodą. Pozostaje już tylko umycie włosów metodą OMO. Jeżeli korzystacie z suszarki to zastosujecie jeszcze kosmetyki termoochronne. Można wybrać choćby produkt w sprayu, który łatwo i szybko się aplikuje.

Czy można często rozjaśniać włosy?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest prosta i brzmi „nie”. Włosów nie można rozjaśniać zbyt często, bo to powoduje ich skraje uszkodzenie. Już jednorazowe rozjaśnianie znacząco pogarsza ich stan. Najlepiej więc rozjaśniać włosy robiąc sobie przerwy wynoszące choćby trzy miesiące. Rzecz jasna pojawią się wtedy odrosty, ale i z tym można sobie poradzić. Wystarczy tylko zdecydować się na tonowanie włosów. Tonery nie są obciążające dla włosów i nie powodują ich uszkodzenia. Dzięki nim można ukryć odrost. Ale na tym ich zalety się nie kończą, gdyż odświeżają one kolor i usuwają żółte odcienie. Znowu możecie cieszyć się pięknym blondem bez żółtych refleksów. Tonowane można wykonywać nawet co 1,5 miesiąca i to bez obaw o kondycję Waszych pasm. możecie także stosować płukanki fioletowe, które pozwolą odzyskać chłodne odcienie blond.

Materiał oznaczony