zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

jak jeść mniej
Odchudzanie

Jak jeść mniej – praktyczne sposoby

Pomimo tego, że niemalże całe swoje życie próbujesz się odchudzać, twoja waga wciąż nie jest nawet w normie? Nie potrafisz poradzić sobie z ogromnym apetytem, który towarzyszy ci dosłownie od wczesnego rana do późnego wieczora? W takim razie sposoby na to, jak jeść mniej, na pewno ci pomogą. Znajdziesz je poniżej. Najlepiej od razu wciel je w życie i patrz, jak z ich pomocą możesz zapanować nad nieposkromionym dotychczas apytem.

W kuchni korzystaj z różnorodnych przypraw

Baw się po prostu gotowaniem i kombinuj z różnymi smakami, by nawet te dietetyczne dania były dla ciebie pyszne. Sięgaj przede wszystkim po te ostrzejsze i mocniejsze przyprawy. Kapsaicyna, czyli związek występujący chociażby w papryczkach chili, ma właśnie zdolność do poskramiania nadmiernego apetytu, więc dobrze by było, gdybyś codziennie wprowadził ją przynajmniej do jednej potrawy. Oczywiście możesz też sięgać po inne przyprawy. Odchudzanie wspomogą m.in. imbir, kminek, kurkuma czy nawet zwykły czarny pieprz. Nie zapominaj więc o przyprawach. Używaj ich tyle, ile tylko chcesz.

Aby móc jeść mniej, powinieneś też zadbać o to, by zawsze czuć się najedzonym i nasyconym. W tym celu zwiększ zatem podaż błonnika pokarmowego. Pilnuj tego, by pewna jego ilość pojawiła się dosłownie w każdym twoim posiłku. Dodatek błonnika to bardzo prosty sposób na to, jak jeść mniej. Związek ten znajdziesz niemalże we wszystkich warzywach i owocach, jednak uważaj na to, by nadmiernie ich nie obrabiać i staraj się spożywać je raczej na surowo. Bardzo dobrym źródłem błonnika pokarmowego są również nasiona chia, a także nasze polskie siemię lniane. Używaj tych produktów codziennie. Przy okazji poprawią one wyraźnie twoją przemianę materii.

Woda

Na sam koniec rada najprostsza, ale jednak najważniejsza. Pij dużo wody. Nigdy o niej nie zapominaj. Być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale ludzki organizm często myli uczucie głodu z uczuciem pragnienia. Jeżeli więc następnym razem znów nabierzesz ochoty na udanie się do sklepu po czekoladkę, spróbuj od razu nalać sobie sporą szklankę wody i wypij ją duszkiem. Ogólnie rzecz biorąc każdego dnia powinieneś spożywać jakieś dwa litry wody. Jeżeli chcesz, możesz też uzupełniać ją różnymi owocami czy nawet warzywami. Woda smakuje znakomicie z dodatkiem zielonego ogórka i mięty.

Teraz już wiesz, jak jeść mniej, tak więc możesz od razu przejść do stosowania tych metod w praktyce. Dzięki nim odchudzanie stanie się dla ciebie znacznie prostsze. Nareszcie opanujesz bowiem swój nadmierny apetyt.