zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

pomysł na kolację
Kulinaria

Kolacja

Jedzenie to niewątpliwie jedna z tych przyjemności, na jaką możemy sobie pozwolić. I bardzo dobrze, bo w końcu życie nas nie rozpieszcza i dlatego człowiek powinien cieszyć się z małych rzeczy, np. z tego, że może zjeść coś dobrego. Oczywiście są osoby, które nie przywiązują wagi do tego, co jedzą, ale są one chyba w mniejszości. Większość z nas żyje po to, żeby jeść. No cóż, każdy z nas ma inny sposób na życie i niech tak zostanie, bo gdyby wszyscy myśleli i postępowali tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest przynajmniej ciekawiej i bardziej kolorowo.

Co można zjeść na kolacje?

W takim razie podywagujmy w niniejszym artykule na temat tego, co można dobrego zjeść na kolację. Dlaczego akurat na kolację? Otóż, kolacja ma swój urok i wiele osób zaprasza się właśnie na nią. To zakończenie dnia, więc można już odpocząć w miłym towarzystwie, nierzadko też odreagować całotygodniowy stres. Wieczorem nie trzeba się już nigdzie spieszyć, więc można też jedzenie wzbogacić lampką wina.
Pomysł na kolację to już sprawa indywidualna, bo ludzie mają różne upodobania kulinarne i różne smaki. Z reguły jest tak, że wiemy, co lubią jeść nasi bliscy czy znajomi, więc staramy się przygotować określone dania. I tak np. świetny pomysł na kolację dla dzieci to pizza, a dla dorosłych lasagne. Nawiasem mówiąc, te dwa dania kuchni włoskiej tak bardzo przyjęły się na świecie, że nie wyobrażamy sobie, żeby mogło ich nie być. No cóż, to proste i zarazem dobre jedzenie, więc nic dziwnego, że cieszy się taką popularnością.

A jaki jeszcze pomysł na kolację może się sprawdzić?

Dobrym wyjściem są też ryby. Musimy jednak mieć pewność, że nasi goście są fanami ryb. Jeśli tak, to na pewno strzałem w dziesiątkę będzie pstrąg w migdałach czy w ziołach. Rybę podajmy z opiekanymi ziemniakami albo z ryżem oraz dowolną surówką. Do tego dobre białe wino i gotowe. Proste i wykwintne zarazem. Jeśli z kolei przychodzą do nas mięsożercy, to dobry pomysł na kolację będzie stanowić wołowina bourguignon. Ten swego rodzaju gulasz podajemy na kromce podpieczonego chleba i oczywiście w towarzystwie czerwonego wina. Klasyczne danie kuchni francuskiej na pewno zasmakuje naszym gościom. Warte podkreślenia jest to, że potrawę można, a nawet trzeba, przygotować wcześniej, więc nie musimy się stresować, czy danie nam wyjdzie.
Na zakończenie naszych rozważań dodajmy jeszcze, że fajnym sposobem na kolację jest też wspólne jej przygotowywanie z gośćmi. Czemu nie? Każdy wykona jakieś zadanie i po krótkim czasie wszyscy zebrani zasiadają do posiłku.