zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

jak zdjąć hybrydy w domu
Lifestyle

Jak zdjąć hybrydy w domu?

Ściąganie hybryd bywa nawet trudniejsze od ich wykonywania. Podczas usuwania lakieru należy zachować wyjątkową ostrożność, by przypadkiem nie ściągnąć go wraz z fragmentem paznokcia. A do tego dochodzi niestety bardzo często. Później kobiety muszą zgłaszać się do salonów kosmetycznych, by naprawiać szkody, jakie same sobie wyrządziły. No to jak zdjąć hybrydy w domu w sposób bezpieczny? Jak należy z nimi postąpić, by nie uszkodzić płytki i w żaden sposób nie zaszkodzić swoim dłoniom oraz oczywiście nie zniszczyć samych paznokci?

Jak zdjąć hybrydy w domu?

Ściąganie hybryd powinno się rozpocząć od delikatnego spiłowania płytki. Można to zrobić przy pomocy specjalnego bloczka polerskiego o odpowiedniej warstwie ściernej (do kupienia w każdej lepiej zaopatrzonej drogerii). Powinien mieć on dość dużą moc. Dzięki temu poradzi sobie z usunięciem wierzchniej warstwy paznokcia, czyli ze starciem fragmentu lakieru nawierzchniowego, który służy do utwardzania manicure’u i zapewniania mu wysokiej trwałości oraz odpowiedniego wyglądu. Po tym etapie należy już przejść do zastosowania acetonu. Jak zdjąć hybrydy w domu? W przypadku delikatnych i kruchych bądź zniszczonych paznokci warto użyć specjalnego płynu do ściągania hybryd, w którym znajdzie się zarówno aceton, jak i inne substancje, minimalizujące jego wysuszające działanie. Taki płyn trzeba wylać na płatki kosmetyczne i kolejno owinąć nimi wszystkie paznokcie. Należy to zrobić bardzo dokładnie. Aby aceton miał bezpośrednio kontakt z paznokciami, potem należy je jeszcze zawinąć niewielkimi kawałkami folii aluminiowej. Trzeba ją też dobrze docisnąć do płytki. Manicure hybrydowy nie może mieć na tym etapie żadnego kontaktu z powietrzem. Z tak zawiniętymi paznokciami należy poczekać jakieś piętnaście minut, czasem też odrobinę dłużej, jeżeli nie są one zbyt podatne na działanie acetonu.

A co dalej?

Po odwinięciu folii lakier należy bardzo delikatnie ściągnąć z płytki. Zaleca się to robić przy użyciu specjalnych narzędzi, ale jeśli akurat nie ma się ich pod ręką, spokojnie można je zastąpić drewnianymi patyczkami przeznaczonymi do odsuwania skórek bądź nawet zwykłym papierowym lub metalowym pilniczkiem.

Manicure hybrydowy wymaga dokładnego usunięcia. Nie należy jednak ściągać go na siłę, gdyż grozi to trwałym uszkodzeniem płytki. Jeżeli lakier pomimo moczenia w acetonie wciąż nie chce zejść z paznokcia albo nie ma się stu procentowej pewności, jak zdjąć hybrydy w domu samodzielnie, najlepiej po prostu zgłosić się do dobrego salonu kosmetycznego.