zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

przyrządy do ćwiczeń
Porady

Przyrządy do ćwiczeń, które możemy posiadać w domu

Siłownie i kluby fitness ok kilku miesięcy są zamknięte. Nie możemy wybrać się również na basen. Jak zatem dbać na co dzień o kondycję fizyczną? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętów do ćwiczeń, których będziemy używać we własnym domu.

Przyrządy do ćwiczeń

Bez względu na to czy mieszkamy w bloku, czy w domu jednorodzinnym, możemy zaopatrzyć się w różne przyrządy do ćwiczeń. Klasycznym przykładem są tutaj hantle. Zestaw hantli o różnym ciężarze ułatwi nam dokonywanie progresu w treningach. Dobrym pomysłem jest także zakup gum oporowych. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią w domu, to świetnym przyrządem do ćwiczeń będzie piłka. Posiada ona wiele zalet. Można dzięki niej rozwijać mięśnie i rozciągać się. Duża piłka do ćwiczeń przyda się nawet podczas pracy przy komputerze. Siedząc na niej możemy jednocześnie oglądać filmy lub pisać raporty oraz wzmacniać mięśnie głębokie ciała. Na pewno dobrze wpłynie to na naszą postawę.

Rower lub bieżnia

Właściciele większych mieszkań i domów mogą zainwestować w rower stacjonarny lub bieżnię. Często, gdy pogoda za oknem nie zachęca do trening, po prostu go odpuszczamy. Posiadając wspomniane przyrządy do ćwiczeń w domu nie musimy nigdzie wychodzić. Jest to wyraźna oszczędność czasu. Rowerek i bieżnia doskonale nadają się do wykonywania treningów cardio, które zwiększają wydolność organizmu. Są niezastąpione w procesie odchudzania. Wystarczą trzy godzinne sesje na rowerku w tygodniu, by zauważyć spadek wagi. Bardziej doświadczeni miłośnicy sportu mogą zaopatrzyć się w tak zwanego „wioślarza”. Jest to maszyna, na której wykonuje się ruchy analogiczne do wiosłowania w łódce. Umożliwia ona równomierny rozwój wszystkich mięśni ciała. Osoby dysponujące małą przestrzenią lub takie, których sąsiedzi z mieszkania poniżej nie lubią hałasów, mogą zakupić stepper. Najlepiej postawić go przed telewizorem i maszerować w czasie oglądania ulubionego serialu.

Inwestycja w wyżej wymienione przyrządy do ćwiczeń zwróci się nam z nawiązką. Dzięki nim nie tylko utrzymamy dobrą kondycję fizyczną, ale także będziemy mogli zrzucić nadmiar niechcianych kilogramów. Ćwiczenia wpływają pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na umysł. Sprawiają, że zapominamy na chwilę o problemach i troskach, a skupiamy się na osiągnięciu wyznaczonego celu. Ciało po wysiłku fizycznym jest rozluźnione. Czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Poza tym mamy poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Decydując się na zakup sprzętu do ćwiczeń nie warto skupiać się na jego koszcie, lecz na korzyściach, które wniesie on do naszego życia.