zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

bieganie na cellulit
Sport

Jak pokonać cellulit z pomocą aktywności fizycznej?

Większość kobiet ma z nim problem. Już nawet bardzo młode dziewczyny potrafią na niego narzekać, ponieważ pojawia się on na skórze niezależnie od wieku. Cellulit to prawdziwy zdrajca. To właśnie przez niego nawet ta idealna z pozoru sylwetka nie jest aż tak atrakcyjna, jak mogłaby być, ponieważ to on tworzy na niej nierówności i wybrzuszenia, które widoczne są nawet podczas stania czy chodzenia. A czy z tym problemem można sobie jakoś poradzić? Jak zawalczyć z pomarańczową skórką? Czy bieganie na cellulit zadziała wystarczająco dobrze, czy może lepiej zdecydować się na jakieś inne ćwiczenia fizyczne – np. treningi siłowe bądź aerobik?

Walka jest trudna, ale nie niemożliwa

Zanim jednak się ją rozpocznie, warto uświadomić sobie pewną ważną rzecz – niemalże każda kobieta na świecie ma cellulit, dlatego też nie da się go zlikwidować w stu procentach. Jest on naturalnym elementem kobiecego wyglądu. To element stały, który występuje od zawsze i występuje niezależnie od wieku bądź wagi czy stanu skóry. Oczywiście poprzez odpowiednie działania można zminimalizować widoczność pomarańczowej skórki, ale jeżeli ściśnie się ciało dłońmi, te nierówności i tak będą do zauważenia. Warto je zatem zaakceptować. Każda kobieta jest piękna, tylko szkoda, że żadna nie potrafi tego dostrzec. Każda powinna więc regularnie pracować nad swoim poczuciem własnej wartości. Tego akurat można się nauczyć. Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje naturalne piękno.

Jak pokonać cellulit?

Jeżeli jednak ciało niemalże w całości pokryte jest tą nieestetyczną pomarańczową skórką, warto by było coś tam z nią zrobić, by przynajmniej zmniejszyć jej widoczność. A najlepiej w tej kwestii zadziałają ćwiczenia fizyczne. Nic tak jak trening nie poprawia wyglądu i kondycji skóry. Ważny jest jednak typ tego treningu. A warto postawić na ten jego rodzaj, który będzie się praktykować z przyjemnością. Bieganie na cellulit na pewno zadziała dobrze, a przy okazji pomoże kobiecie szybciej uporać się ze zbędnym tłuszczykiem i nadprogramowymi kilogramami. Aby efekty były jeszcze lepsze, trening aerobowy warto połączyć z ćwiczeniami siłowymi. Dodatek obciążenia zmusi ciało do jeszcze cięższej pracy. Dzięki temu szybciej będzie się ono zmieniać i to w ten korzystny sposób.

W drogeriach od dawien dawna pojawiają się też specjalistyczne preparaty kosmetyczne przeznaczone do walki z pomarańczową skórką, ale niestety ich działanie jest bardzo słabe. W niczym nie różnią się od zwykłych balsamów nawilżających. Są jedynie droższe. Nie warto więc przepłacać.