zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

aktywny tryb życia
Sport

Aktywność na zdrowie

Zdrowie w znacznej mierze zależy od nas samych, szczególnie nasze osobiste. Dwudziesty pierwszy wiek sprzyja siedzącemu trybowi życia.
Ważne jest, żeby aktywny tryb życia był nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Uwzględniamy przy tym cały szereg okoliczności, jak na przykład rodzaj aktywności fizycznej, intensywność zajęć, regularność. Zachodzi też pytanie – czy wiązałaby się ta aktywność z pewnym rodzajem sportu, czy polegałaby na regularnych spacerach? Spacer trwający dość długo, utrzymany w szybkim tempie, z powodzeniem może uzupełniać pewien rodzaj ćwiczeń.

Niektórzy preferują codzienne bieganie

Nie wyobrażają sobie dnia bez tego rodzaju aktywności. Okazało się to bardzo skutecznym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu, środkiem zaradczym na bezsenność czy na nadmiar stresów.
W dobie internetowych zakupów, załatwiania wielu spraw z domu, trudno bywa przymusić się do wyjścia na zewnątrz. Mamy do dyspozycji sprzęt do ćwiczeń w zaciszu domowym. To też jest pewnym sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Kto lubi aktywny tryb życia, nawet przy ograniczonych możliwościach może znaleźć coś dla siebie, by nie siedzieć bez ruchu.
Mamy mnóstwo powodów. żeby nie zaniedbywać się pod tym względem. Jest powiedzenie, że ruch to lekarstwo na wiele dolegliwości. Jednocześnie służy jako środek profilaktyczny na wiele schorzeń. Ileż to razy lekarz mówi nam, żebyśmy zadbali o aktywność fizyczną. W miastach mamy ścieżki rowerowe, jeśli lubimy jazdę rowerem, a nie możemy pojechać za miasto. Kto ma możliwość być na świeżym powietrzu poza miastem, ma dodatkowo okazję porządnie się dotlenić.

Aktywność na zdrowie

Baseny, jeśli są dostępne i mamy możliwość z nich korzystać, to niezastąpiona okazja do aktywności. Kręgosłup odpoczywa podczas pływania czy nawet podczas zwyczajnego pluskania się w wodzie. Kojąco wpływa to też na nasze nerwy, które chyba każdy z nas ma wystawiane na próbę wytrzymałości. Na temat plusów aktywności fizycznej można pisać bez końca. Wiemy, że nawet dzieci, po powrocie z podwórka lub po aktywnej zabawie w domu, są zdrowsze. Mają lepszy apetyt, lepiej śpią w ciągu dnia i nocą, mają zdrowszy wygląd skóry.
Aktywny tryb życia na całym świecie jest propagowany i jednocześnie zaniedbywany. Wiąże się to nierozerwalnie z tym, w jakich czasach żyjemy. Gdy potrzeba zrobić zakupy, wsiadamy do samochodu i jedziemy. Trzeba coś załatwić w urzędzie, też korzystamy z auta.
Później już tak odzwyczajamy się od chodzenia, nie mówiąc o bieganiu, że trudno to zmienić. Zadbajmy więc o aktywny tryb życia. Naprawdę warto.