zarzadzaniekaloriami.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

domowe sposoby na zawroty głowy
Zdrowie

Skuteczne domowe sposoby na zawroty głowy

Każda dolegliwość naszego organizmu może być podłożem bardziej zaawansowanych chorób. Nie zawsze jednak tak jest, ponieważ dyskomfort i dysfunkcyjność organizmu może także wynikać z bardzo prostych przyczyn, takich jak odwodnienie, zaawansowany wiek lub nawet jest konsekwencją uprawiania sportu i wytrenowanego ciała. Warto w pierwszym momencie leczenia, a także wspomagająco w trakcie leczenia farmakologicznego sięgnąć po naturalne metody, ćwiczenia lub leki pochodzenia roślinnego pomagające w terapii danej przypadłości. Taką przykrą dolegliwością są zawroty głowy. Jakie są ich przyczyny oraz jakie stosować domowe sposoby na zawroty głowy?

Jakie są przyczyny zawrotów głowy?

Zawroty głowy, to inaczej w języku potocznym „kręcenie się w głowie”. Jest to częsta dolegliwość, która dotyka ludzi w każdym wieku. Jej przyczyny mogą być błahe lub mieć podłoże bardziej poważnych schorzeń, które wymagają skrupulatnej analizy lekarskiej i dodatkowych badań.
Czy należy się martwić takimi incydentami? To zależy, czy występują one często i w jakich sytuacjach.
Pierwszą przyczyną zawrotów głowy jest odwodnienie organizmu. Gdy temperatura powietrza jest wysoka, bardzo szybko tracimy wodę z organizmu. Wraz z utratą wody pozbywamy się cennych elektrolitów. Zaburzenia w gospodarce wodno-elektrolitowej organizmu mogą nasilać bóle i zawroty głowy oraz szumy uszne. Dotknąć to może osób w podeszłym wieku. W grupie ryzyka są także osoby trenujące sport w takich warunkach.
Kolejną przyczyną dolegliwości jest podeszły wiek pacjenta. Dochodzi u niego do zaburzeń błędnika, często też jego układ krążenia nie jest tak wydajny jak wcześniej. Może to powodować ortostatyczne zmiany ciśnienia i zawroty głowy przy szybkiej zmianie pozycji z siedzącej lub leżącej na stojącą. Takie zawroty głowy występują też u zawodowych sportowców, gdyż zmienia się ich budowa i praca serca, co skutkuje zawrotami głowy i lekkimi omdleniami po zmianie pozycji leżącej na stojącą, szczególnie po porze snu.
Gdy dolegliwość ta pojawia się jednak często, może sugerować poważne choroby układowe, takie jak:
– stany zapalne ucha i błędnika,
– zmiany w ciśnieniu tętniczym,
– zaburzenia pracy serca,
– miażdżyca,
– hipoglikemia,
– padaczka,
– zatrucie,
– choroby tarczycy.

Domowe sposoby na leczenie zawrotów głowy

Zawroty głowy nie muszą wcale ustąpić po wyeliminowaniu poważnych schorzeń lub po podjęciu ich leczenia. Dobrze znać domowe i naturalne metody, które wspomogą terapię i będą przeciwdziałać częstym atakom zaburzeń równowagi.
Po pierwsze, należy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Szczególnie ważne jest to u osób starszych, których potrzeba pragnienia zmniejsza się wraz z wiekiem.
Po drugie należy zmienić codzienny tryb życia oraz dietę. Nadmiar kofeiny, teiny oraz alkoholu będzie sprzyjał zaburzeniom elektrolitów i powodował odwodnienie ciała. Należy także spożywać regularne posiłki i zadbać o dobry odpoczynek, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu przy optymalnej temperaturze.
Dobrym pomysłem jest spożywanie zwiększonych ilości imbiru, gdyż obniża on ciśnienie krwi. Na zawroty głowy można także stosować herbatę z jemioły, miłorzębu japońskiego oraz dziurawca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.