zarzadzaniekaloriami.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

rower na odchudzanie
Sport

Zalety treningu na rowerku stacjonarnym

Spośród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń przeznaczonych do cardio to właśnie on – rowerek stacjonarny – niezmiennie od lat chwali się największą popularnością. Jest to idealny sprzęt dla całej rodziny. Każdy może z niego korzystać nawet podczas oglądania telewizji, przygotowywania się do sprawdzaniu czy odpisywania na wiadomości na telefonie. Rowerek fantastycznie wzmacnia siłę mięśni, budując przy okazji wydolność całego organizmu. Dla wielu osób najważniejsze okaże się jednak to, że rower na odchudzanie też działa świetnie. Potrafi przepalić w ciągu godziny kilkaset kalorii, tak więc jeśli tylko używa się go regularnie, staje się on narzędziem pomocnym podczas odchudzania.

Lekarze biją na alarm

Zaznaczają, że już teraz w Polsce niemalże co druga osoba dorosła zmaga się z nadwagą, a co trzeba lub czwarta choruje na otyłość. Nadmierna masa ciała staje się poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a z czasem nawet i życia, gdyż jest bezpośrednią przyczyną licznych chorób, takich jak insulinooporność, cukrzyca typu II, nadciśnienie czy choroba wieńcowa serca, które koniec końców mogą prowadzić nawet do zawału bądź udaru i śmierci. W celu redukcji masy ciała warto na pewno więcej się ruszać. Udowodniono naukowo, że osobom aktywnym fizycznie łatwiej przychodzi utrzymywanie prawidłowej wagi. Rowerek stacjonarny pozwala natomiast na praktykowanie aktywności w domowych warunkach.

Wstyd

A nieraz jest tak, że osoby otyłe po prostu wstydzą się chodzić na basen czy na siłownię i głównie z tego powodu rezygnują z dodatkowego ruchu, mimo iż chciałyby go sobie jakoś zapewnić. Za sprawą rowerka stacjonarnego nie znajdą już żadnej wymówki do tego, by się nie ruszać. Będą ćwiczyć w domowych i komfortowych dla nich warunkach, robiąc to chociażby w trakcie oglądania telewizji. A rower na odchudzanie naprawdę świetnie działa, jeśli tylko jeździ się na nim w miarę intensywnie. Należy więc cały czas podnosić sobie poprzeczkę i podwyższa poziom aktywności. Dodatkowy opór przy okazji pozwoli popracować nieco bardziej nad mięśniami, które w momencie, gdy zostaną wymodelowane, też fantastycznie wpłyną na wygląd sylwetki.

Zalety jazdy na rowerku stacjonarnym nie ograniczają się oczywiście wyłącznie do pomocy w odchudzaniu, jednakże jest to jednak główny atut każdego treningu cardio. Trudno bowiem schudnąć na samej diecie. W wielu przypadkach jest to wręcz niemożliwe. Ruch często też staje się dodatkową motywacją do prowadzenia zbilansowanego jadłospisu. Warto się mu zatem oddawać codziennie.

Zobacz także: Jak chodzić z kijkami, żeby schudnąć? – nordic walking idealna aktywność do utraty wagi